Organizator:

Najpyszniejszy weekend tej jesieni w Poznaniu!

Podziel się

Razem z Targami Mieszkań i Domów, pawilon obok odbywać się będzie kultowa impreza – Smaki Regionów. To wyjątkowe wydarzenie skupiające wokół siebie wszystkich miłośników smacznego jedzenia. Już 24-26 września 2022 na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich przyjedzie niemal 200 wystawców, by zaprezentować produkty spożywcze o jakości, jaką z trudem znaleźć na półkach popularnych marketów. Wstęp na targi jest wolny!

Kurt Scheller i inni!

Centralnym punktem wydarzenia będzie scena kulinarna, na której zobaczyć można jak gotują najlepsi szefowie kuchni. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Kurt Scheller, który z pewnością podzieli się ciekawymi przepisami i wskazówkami.

 

Jednak warto zajrzeć na wszystkie stoiska, bo to jedna z niewielu okazji, by porozmawiać bezpośrednio z producentami najsmaczniejszych produktów. Wszyscy zaproszeni goście oferują ekologiczne wyroby, z zachowaniem tradycyjnych receptur. W tle zaś przygrywać będzie muzyka tworząc razem sielankowy klimat. To po prostu największe święto kulinarne w regionie!

Coś dla najmłodszych kucharzy

Na Smakach Regionów każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci wcielą się w rolę małych piekarzy. Dowiedzą się jak powstaje chleb, zanim trafi na sklepowe półki, a nawet samodzielnie upieką bułeczki! Pod okiem fachowców, na własnej skórze, przekonają się na czym polega praca piekarza, po czym spróbują swoich wypieków.

 Warto też zajrzeć do owocowego kącika, gdzie poprzez zabawę maluchy oswoją się z warzywami i owocami. Może to szansa na przekonanie ich do zdrowszych przekąsek niż słodycze?

Konkurs o medal

Ponieważ wśród wystawców są wyłącznie najlepsi producenci, przyjdzie też czas na ich odznaczenie. Kilkadziesiąt firm weźmie udział w konkursie o medal targów Smaki Regionów. Jury zwraca uwagę na składy produktów, tradycyjność receptury, a także zgodność z lokalnym dziedzictwem kulinarnym. Robiąc zakupy przy nagrodzonych stoiskach można mieć pewność, że to absolutna krajowa czołówka, jeśli chodzi o jakość.

Najsmaczniejsze targi w Polsce

Nie ma wątpliwości, że to najpyszniejsze 3 dni w roku! Na Smakach Regionów wszystko kręci się wokół smacznego jedzenia, ekologii, zdrowego odżywiania i radości z gotowania. Dodając do tego regionalną muzykę, ciekawe rozmowy z producentami, wymienianie się przepisami - mamy wszystkie składniki kulinarnego święta. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Lokalizacja:

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
Głogowska 14, 60-734 Poznań
Pawilon 3A

WEJŚCIE – Brama nr 7 od ul. Bukowskiej

WJAZD – Brama nr 6 od ul. Grunwaldzkiej/Bukowskiej

Godziny otwarcia terenów targowych:

  • Sobota, 24 września 2022 w godzinach 10:00 – 18:00
  • Niedziela, 25 września 2022 w godzinach 10:00 – 18:00
  • Poniedziałek, 26 września 2022 w godzinach 10:00 – 17:00

Zakup karty parkingowej: https://tobilet.pl/smaki-regionow.html