Organizator:

OSIEDLE GOPLANA POWIĘKSZY SIĘ O KOLEJNY ETAP

Podziel się

W minionym tygodniu firma Colian Developer zawarła umowę z generalnym wykonawcą firmą W.P.I.P – Mardom na budowę czwartego już budynku powstającego w ramach jeżyckiego osiedla Goplana. W nowym etapie znajdzie się 180 mieszkań.

Budynek F zlokalizowany jest w centralnym punkcie osiedla, tuż przy Placu Czekoladowym. Znakiem rozpoznawczym i wspólnym motywem dla całego osiedla Goplana jest zastosowanie na elewacjach cegły – materiału, który poza swoim fabrycznym charakterem przypomina kostki czekolady, nawiązując tym samym do historii lokalizacji. Powtarzające się detale architektoniczne, takie jak szklane tafle na loggiach, cegła w kontrastowych kolorach i stalowe gzymsy podtrzymują linię stylistyczną osiedla, inspirowaną industrialnym klimatem z przeszłości. Lekkości 8-piętrowej bryle dodają przeszklenia i rytmiczny układ loggii, a wyrazistą artykulację wzmacniają ciemne kontrastowe gzymsy i podział bryły na 3 różne powierzchnie pod kątem faktury, materiału i kolorystyki.

 

Cały parter nowego budynku zostanie przeznaczony na lokale usługowe, otwierające się na plac i deptak po południowej stronie budynku. Zlokalizowana pod budynkiem dwukondygnacyjna hala garażowa pomieści 186 samochodów.

 

Generalne wykonawstwo inwestycji zostanie powierzone firmie W.P.I.P. - Mardom, która była także odpowiedzialna za budowę etapów A i B osiedla, a obecnie prowadzi budowę budynku E. Przewidywany termin zakończenia prac to drugi kwartał 2025.

 

 

O inwestorze:

Colian Developer jest deweloperem działającym na rynku polskim od 2012 roku, koncentrując się na obszarze budownictwa wielorodzinnego, budowy obiektów komercyjnych pod wynajem oraz zarządzania nieruchomościami. Na sukces firmy pracuje zespół profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży nieruchomości. 

Obecnie spółka buduje pierwszy budynek z drugiego etapu Osiedla Goplana w poznańskiej dzielnicy Jeżyce. W kolejnych latach powstanie autonomiczne urbanistycznie osiedle z własnymi placami, skwerami i przylegającym parkiem. Inne przedsięwzięcia spółki to bydgoska inwestycja Garbary 5 na 162 mieszkań, zlokalizowana w ścisłym śródmieściu, oraz wielkoskalowy projekt mieszkalny w Kaliszu, realizowany na rozległym postindustrialnym terenie dawnej fabryki Mullerów – Tarasy Bernardyńskie. Pierwszy etap osiedla obejmie 148 mieszkań.

Colian Developer należy do polskiej grupy kapitałowej Colian, właściciela takich marek jak Goplana, Jutrzenka i Solidarność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Robert Kopij

Wiceprezes Colian Developer

Mob. 510 164 000

rkopij@colian.com