Organizator:

Wakacje kredytowe - jak maksymalizować korzyści z programu. Waldemar Szramka, Experci24

11:00 - 12:00
Strefa finansów
Waldemar Szramka Wieloletni doradca, manager oraz dyrektor w największych instytucjach finansowych w Polsce. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (Zarządzanie), Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie (Pośrednictwo Nieruchomości), Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (Mediacje i Negocjacje). Autor wielu publikacji oraz szkoleń i wykładów o tematyce finansowej. Z pasją tworzy nową jakość finansów, dbając o to, aby Klienci mieli dostęp do pomocy i wsparcia na każdym etapie

Uchwała krajobrazowa dla Poznania. arch. Alicja Bogalecka-Pabisiak, Miasto Poznań

11:00 - 11:30
Strefa Zakupu

Wręczenie nagród Archiectus civitatis nostrae - Budowniczy naszego miasta. Prezydenta Miasta Poznania

11:30 - 12:30
Strefa Zakupu
IV edycja nagrody Prezydenta Miasta Poznania Architectus civitatis nostrae (Budowniczy naszego miasta) dla przedsiębiorców, którzy zrealizowali najlepsze budynki i zespoły zabudowy na terenie miasta Poznania w ciągu ostatnich dwóch lat w kategorii: 1) kompleksy mieszkaniowo-usługowe; 2) obiekty usługowe; 3) działania inwestycyjne na terenach zdegradowanych. Nagrodę stanowi statuetka oraz dyplom i tytuł honorowy: Architectus civitatis nostrae. Nagroda jest przyznawana co dwa lata.

Finansowanie nieruchomości w Alior Banku. Marta Melerowicz, Alior Bank

12:00 - 13:00
Strefa Finansów
Na prelekcji opowiemy na temat możliwość jakie daje Alior Banku przy finansowaniu transakcji hipotecznych.

Zakup nieruchomość w Hiszpanii w 5-ciu krokach. Anna Slowakiewicz, Azull Hiszpania

12:30 - 13:30
Strefa Zakupu
Prezentacja będzie krótkim wyjaśnieniem jak bezpiecznie zakupić nieruchomość w Hiszpanii: co należy wziąć pod uwagę/ rozpatrzyć jeszcze przed wyjazdem do Hiszpanii oraz na co zwrócić uwagę już na miejscu; z jakimi kosztami to się wiąże; rola agenta nieruchomości oraz prawnika w procesie kupna, czyli formalności; również poruszę temat po-sprzedaży, czyli koszty utrzymania nieruchomości; zakup jako inwestycja.

W drodze po własne M, jak pokonać trudności w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Krystian Kędzia, Dr Hipoteka

13:00 - 14:00
Strefa Finansów
Sfinansowanie zakupu nieruchomości, nie zawsze jest po myśli kredytobiorcy. Warunki kredytu lub bank w którym chcemy uzyskać kredyt niekoniecznie okazują się docelowo takie, jakie sobie życzymy. W drodze do podpisania umowy o kredyt hipoteczny napotykamy czasami wiele przeszkód z tym związanych m.in. ze zdolnością, zabezpieczeniem, akceptacją różnych procedur. Przykłady z życia, jak im sprostać.

Kupuj, sprzedaj, a może odczekaj - zapowiedź trendów w nieruchomościach. Jarosława Ejsymont, WSPON

13:30 - 14:30
Strefa zakupu
Zagadnienia jakie zostaną poruszone podczas prelekcji: Co jest najczęściej negocjowalne? Zyski i marże deweloperów. Negocjacje nie kończą się na podpisaniu umowy. Diabeł tkwi w szczegółach – przeanalizuj umowę. Co gwarantuje sukces? Jarosława Ejsymont Prezes zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, partner w Nieruchomości REJ. Prawnik, licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości, ukończyła studia podyplomowe i praktyki z wyceny nieruchomości.

Jak nas widzą analitycy czyli zwiększ swoją szansę na kredyt. Waldemar Szramka, Experci24

14:00 - 15:00
Strefa finansów
Przyjdź na spotkanie i dowiedź się jak poprawić swoją zdolność kredytową przed przystąpieniem do procesu kredytowania wymarzonej nieruchomości.

Co w trawie piszczy? Jak sprawdzić dewelopera i właściwości inwestycji. Sebastian Juszczak, PZFD

14:30 - 15:30
Strefa Zakupu
Zakup własnego mieszkania czy domu stanowi jeden z najważniejszych zakupów w życiu każdego z nas. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy przeglądaniu ofert i podejmowaniu decyzji. Powiemy sobie m.in. o tym jak sprawdzić dewelopera oraz co możemy wyczytać z prospektu informacyjnego.