Organizator:

Prelegentami wiosennej edycji 2024 byli:

Waldemar Szramka

STREFA FINANSÓW
Experci24

Waldemar Szramka

STREFA FINANSÓW
Experci24

Wieloletni praktyk w finansach hipotecznych. Osobiście pomógł w uzyskaniu kredytu oraz przeszkolił kilka tysięcy Kredytobiorców. Specjalista w zakresie kredytów hipotecznych oraz kredytów z dopłatami z programów rządowych. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (Zarządzanie), Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie (Pośrednictwo Nieruchomości), Wyższej Szkoły Bankowej (Mediacje i Negocjacje). Pracę w finansach rozpoczął w 2000 roku. Wieloletni doradca, manager oraz dyrektor w instytucjach finansowych w Polsce. Autor wielu publikacji oraz szkoleń o tematyce finansowej.

Sandra Kosmala

STREFA ZAKUPU
EcoProperty

Sandra Kosmala

STREFA ZAKUPU
EcoProperty

Doradca rynku nieruchomości oraz certyfikowana homestagerka i dekoratorka wnętrz. Posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży oraz kontaktach biznesowych. Pracę w nieruchomościach zaczynała od rynku pierwotnego gdzie pomagała klientom znaleźć wymarzone „m", natomiast dzisiaj nie tylko doradza klientom w zakupie, sprzedaży czy najmie nieruchomości ale też zajmuje się ich aranżacją i wystrojem, a także ściśle współpracuje z inwestorami. Nieruchomości to jej pasja dlatego do każdej transakcji podchodzi indywidualnie i z entuzjazmem. Swoje sukcesy opiera na dobrych relacjach i zaangażowaniu, bo jak twierdzi „każde wnętrze ma duszę o którą należy zadbać a wystrój ma znaczenie". Prywatnie miłośniczka zdrowego stylu życia, która w wolnych chwilach zgłębia tajniki wystroju wnętrz oraz handmade. 

Magdalena Bartczak

STREFA ZAKUPU
Polski Związek Firm D eweloperskich

Magdalena Bartczak

STREFA ZAKUPU
Polski Związek Firm D eweloperskich

Ekspert Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Prawniczka i aplikantka radcowska w Kancelarii Prawnej Norek i Wspólnicy. Na co dzień zajmuje się głównie doradztwem prawnym w transakcjach związanych z obrotem nieruchomościami, zwłaszcza na rynku pierwotnym. Przygotowuje, analizuje i opiniuje umowy związane z realizacją przedsięwzięć deweloperskich, w szczególności umowy rezerwacyjne, deweloperskie, przenoszące własność, przedwstępne czy też sprzedaży. W ramach współpracy z Poznańskim Oddziałem Polskiego Związku Firm Deweloperskich współprowadzi szkolenia z ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (tzw. nowej ustawy deweloperskiej).

Magdalena Mazur

STREFA ZAKUPU
Polski Związek Firm Deweloperskich

Magdalena Mazur

STREFA ZAKUPU
Polski Związek Firm Deweloperskich

Radca prawny, od lat związana z Kancelarią Prawną Norek i Wspólnicy. Doświadczenie zdobywała m.in. jako in-house poznańskiego dewelopera. Autorka szkoleń i wykładów prowadzonych we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich Oddział Poznań. Ekspertka od polskiego i hiszpańskiego rynku nieruchomości. 

Krystian Kędzia

STREFA FINANSÓW
Dr Hipoteka

Krystian Kędzia

STREFA FINANSÓW
Dr Hipoteka

Specjalista ds. kredytów hipotecznych z dużym doświadczeniem, właściciel biura kredytowo - ubezpieczeniowego oraz agencji nieruchomości. Pomaga w uzyskaniu finansowania na cele mieszkaniowe. Organizuje i kontroluje proces kredytowy, poczynając od sprawdzenia zdolności, przygotowania dokumentów, aż po odbiór kluczy.

Michał Śmigielski-Ludwa

STREFA ZAKUPU
View two – szkolenia & praktyka

Michał Śmigielski-Ludwa

STREFA ZAKUPU
View two – szkolenia & praktyka
Usługa pośrednictwa to hit czy kit? Cała prawda o usłudze pośrednictwa.

Trener biznesu, współwłaściciel marki View two – szkolenia & praktyka, która specjalizuje się w rozwoju kompetencji dla branży nieruchomości. Posiada 5-letnie doświadczenie jako Doradca ds. nieruchomości i 4-letnie jako menadżer. Aktualnie projektuje i nadzoruje wdrażanie procesów onboarding na stanowisko doradcy ds. nieruchomości oraz cykli rozwojowych dla menadżerów. Od 2013 roku przeszkolił kilkuset doradców ds. nieruchomości, a wielu z nich do tej pory znanych jest z wysokiej jakości usługi. Specjalizuje się w szkoleniach z kompetencji menadżerskich, budowania relacji oraz komunikacji interpersonalnej. Autor gier szkoleniowych, webinarów i artykułów. Wyróżniony podczas IX Gali PNSA w kategorii Trener Sprzedaży.

Barbara Borowska

STREFA ZAKUPU
PZFD

Barbara Borowska

STREFA ZAKUPU
PZFD

Dyrektor Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich – największej i zaangażowanej w tworzenie najlepszych standardów rynkowych organizacji branży deweloperskiej, która od 20 lat reprezentuje interesy firm deweloperskich w Polsce i Unii Europejskiej.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz Podyplomowego Studium Obrotu Nieruchomościami na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Z wykształcenia i natury prawnik, który swoją karierę związał z branżą nieruchomości ponad 15 lat temu.

Wie, że każdy z nas ma wpływ na rzeczywistość w której żyjemy, dlatego pracuje z pasją.

Oddech łapie w kontakcie ze sztuką.

Kinga Siodłak

STREFA ZAKUPU
AURORA

Kinga Siodłak

STREFA ZAKUPU
AURORA
Inwestowanie w Tiny House na podstawie resortu Aurora Green Hill.

Marketingowiec, dziennikarz, szkoleniowiec od ponad 10 lat. Nic w życiu jej tak nie jara jak produkcja. Jej pasja do tworzenia treści, zarówno pisanych, jak i wizualnych, jest nie tylko jej zawodem, ale również sposobem na życie. Z niesłabnącym entuzjazmem podchodzi do każdego nowego projektu, nieustannie poszukując innowacyjnych rozwiązań, które mogą wzbogacić i zrewolucjonizować branżę. 

Monika Tramś

STREFA INWESTYCJI
TM Grupo Inmobiliario

Monika Tramś

STREFA INWESTYCJI
TM Grupo Inmobiliario
Ciesz się śródziemnomorskim stylem życia i zamieszkaj w Hiszpanii.

Monika Tramś jest przedstawicielem dewelopera TM Real Estate Group w Polsce. TM Real Estate Group to wiodąca hiszpańska firma w sektorze turystyki rezydencjalnej, specjalizująca się w budowie willi i apartamentów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Deweloper wywodzący się z prowincji Alicante od ponad pół wieku sprzedaje domy wakacyjne na południu Europy.

Alan Szawarski

STREFA ZAKUPU
STRUCTURE CAPITAL

Alan Szawarski

STREFA ZAKUPU
STRUCTURE CAPITAL
Jak wybrać mieszkanie na cele inwestycyjne lub co zrobić gdy już takie mamy?

Całe swoje życie zawodowe związany z nieruchomościami. Odpowiadał za rozwój licznych polskich i międzynarodowych spółek i funduszy z sektora - m.in. za Sotheby’s International Realty - części najstarszego domu aukcyjnego Sotheby’s, działającego w 65 krajach, notowanego na giełdzie nowojorskiej. Jego spółki w ścisłym centrum poznania realizują ponad 400 lokali. Odpowiada za zbudowanie Saint Martin Residences - najbardziej prestiżowej inwestycji na Starym Mieście.

Grzegorz Pawłowski

STREFA FINANSÓW/ STREFA INWESTYCJI
Lendi Home

Grzegorz Pawłowski

STREFA FINANSÓW/ STREFA INWESTYCJI
Lendi Home

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu w Poznaniu, kierunek Zarządzanie o specjalizacji etyka w biznesie, od 2003 roku w branży finansowej.

Od 18 lat specjalizuję się w kredytach hipotecznych, co jest związane również z moimi zainteresowaniami dotyczącymi rynku nieruchomości, szczególnie w wydaniu lokalnym. 

Dla moich klientów staram się zawsze znaleźć najbardziej optymalny sposób finansowania ich potrzeb. Korzystając z mojego wieloletniego doświadczenia w branży finansowej jestem gotowy wspierać ich przy podejmowaniu decyzji o wyborze nieruchomości i sposobie jej finansowania.

Agnieszka Mikos

STREFA INWESTYCJI
polkainwestuje.pl

Agnieszka Mikos

STREFA INWESTYCJI
polkainwestuje.pl
Dlaczego Dominikana może stać się lepszym miejscem do inwestowania dla polskich inwestorów?

Inwestorka z 10-letnim doświadczeniem w inwestycjach w nieruchomości, również na rynkach zagranicznych. 

Autorka publikacji poświęconych inwestowaniu w nieruchomości na rynkach zagranicznych. 

Twórczyni i właścicielka sieci apartamentów pod najem krótkoterminowy dla turystów. 

Doświadczenie w budowaniu biznesu dla międzynarodowych firm na wielu rynkach zagranicznych włączając w to kraje śródziemnomorskie. 

Licencjonowana agentka ds. nieruchomości.

Właścicielka biura nieruchomości inwestycyjnych Elite Dream Investments

Ewa Manthey

STREFA ZAKUPU
REMAX Experts

Ewa Manthey

STREFA ZAKUPU
REMAX Experts
Zakup mieszkania: unikaj pułapek, realizuj marzenia.

Agentka nieruchomości z powołania. Skuteczna w sprzedaży, zakupie i wynajmie szeroko pojętych nieruchomości. W swojej pracy stawia na budowanie relacji, jasne zasady i uczciwość. Posiada blisko 10-letnie doświadczenie jako doradca ds. nieruchomości. Z Klientami tworzy długoterminowe partnerstwo biznesowe oparte na zaufaniu. Doceniana przez Klientów za profesjonalizm, wiedzę i autentyczne zaangażowanie w powierzone zadania. W drodze do celu nieustannie towarzyszą jej optymizm i koncentracja na znalezieniu optymalnego rozwiązania. Zawodowo związana z biurem REMAX Experts w Poznaniu, lidera na rynku obrotu nieruchomościami.

Od wielu lat ekspert marki REMAX, jednej z najbardziej renomowanej sieci międzynarodowych biur nieruchomości w Polsce

Anna Słowakiewicz

STREFA INWESTYCJI
ASN MARBELLA

Anna Słowakiewicz

STREFA INWESTYCJI
ASN MARBELLA
Jak zakupić nieruchomość w Hiszpanii w 6 krokach. Dlaczego warto inwestować w nowe budownictwo na Costa del Sol (rynek pierwotny).

Ekspertka od rynku nieruchomości na Costa del Sol z ponad 10-cio letnim doświadczeniem.

Założycielka ASN Marbella - biura doradczego świadczącego usługi w zakresie nieruchomości na Costa del Sol (Marbella).

Absolwentka Filologii Hiszpańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (studia licencjackie) i Uniwersytetu Complutense w Madrycie (studia magisterskie i podyplomowe); tłumacz języka hiszpańskiego.

 

¨Moja praca to moja pasja. Pomoc w realizowaniu marzeń rodaków to dla mnie czysta satysfakcja i osobiste spełnienie.

Costa del Sol to magiczne miejsce i wszyscy o tym powinni wiedzieć oraz tego doświadczyć. Pozwól, ze Ci go przedstawię oraz osobiście pomogę, byś poczuł/a się tu jak w domu¨

 

Maciej Mindak

STREFA INWESTYCJI/ STREFA FINANSÓW
Lendi Home

Maciej Mindak

STREFA INWESTYCJI/ STREFA FINANSÓW
Lendi Home
Jak zdobyć nieruchomość za darmo.

Od 15 lat związany z rynkiem nieruchomości.

Przedsiębiorca, coach i doradca klienta.

Ekspert TVN i TVN 24. Prowadzący programów stacji HGTV i TVN Style.

Marcin Sydor

STREFA ZAKUPU
Medevac/ Polski Związek Firm Deweloperskich

Marcin Sydor

STREFA ZAKUPU
Medevac/ Polski Związek Firm Deweloperskich
Dbamy o zdrowie rodzin w naszych inwestycjach – o pierwszej pomocy i defibrylatorach.

Instruktor pierwszej pomocy od 20 lat – ratownik medyczny. Zrealizował ponad 6000 projektów szkoleniowych. Absolwent Wojskowej Szkoły Chorążych, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ratownik medyczny w III i IV zmianie PKW IRAK. Weteran. Ukończył kursy: ALS, ACLS, BTLS, EPLS, wypadki masowe i katastrofy oraz wiele innych. Zdobył doświadczenie zajmując stanowiska: kierownika zespołu ratownictwa medycznego, dyspozytora Wielkopolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu oraz dyspozytora w Gnieźnie. Zarządza 15 osobowym zespołem instruktorów pierwszej pomocy, koordynując wszystkie szkoleniowe projekty.

Tomasz Tasiemski

STREFA INWESTYCJI
SpecHouse

Tomasz Tasiemski

STREFA INWESTYCJI
SpecHouse
Jak zacząć inwestować w nieruchomości od zera?

Przedsiębiorca z 17 letnim doświadczeniem, finansista, 10-letnie doświadczenie w branży nieruchomości, Zrealizował transakcje w nieruchomościach na ponad 320 MLN zł, uruchomił ponad 1500 kredytów dla klientów indywidualny. Jego główny Brand to Spechouse – firma zajmująca się kupnem i sprzedażą nieruchomości, kupuje i daje drugie życie kamienicom, realizuje kompleksowe biuro sprzedaży dla deweloperów, dostarcza wyjątkowe okazje inwestycyjne dla inwestorów.  Jest właścicielem firmy SpeedFin największej porównywarki kredytowej dla profesjonalistów i pośredników kredytowych. Związany ze sportem jako sponsor z Wartą Poznań, PSŻ Poznań – żużel gdzie jako sponsor tytularny doprowadził PSŻ do awansu do I ligi!

Robert Zagata

STREFA INWESTYCJI
Costa Dream Home

Robert Zagata

STREFA INWESTYCJI
Costa Dream Home
Dom marzeń w Hiszpanii - dom letni i pod wynajem? Emerytura w słońcu?

Pracował ponad 25 lat w zarządach wielkich międzynarodowych korporacji finansowych, odpowiadając za sprzedaż. Swoje nadwyżki finansowe inwestował w nieruchomości. Po zakończeniu kariery dzieli się doświadczeniem ze słuchaczami studiów MBA w WSM w Warszawie. W wieku 60 lat zakończył pracę w Polsce i przeprowadził się do domu w Andaluzji. Wykupił udziały w jednej z największych agencji nieruchomości i z pasją pomaga ludziom znaleźć nieruchomości inwestycyjne lub przeznaczone na słoneczną starość. Pasjonat jeździectwa, żeglarstwa i zapalony motocyklista. 

Piotr Szadkowski

STREFA FINANSÓW
mFinanse

Piotr Szadkowski

STREFA FINANSÓW
mFinanse
Planujesz zakup mieszkania lub budowę domu? Sprawdź czy spełniasz najnowsze założenia programu Mieszkanie na Start. Poznaj aktualną zdolność, oferty banków oraz inne możliwości kredytowe.

Doświadczony profesjonalista w dziedzinie finansów i kredytów hipotecznych, który przez 19 lat swojej kariery zdobywał bogate doświadczenie i wiedzę w spółkach z Grupy mBank. Od 2024 roku, jako dyrektor placówki stacjonarnej mFinanse w Poznaniu, Piotr kieruje zespołem ekspertów, dbając o najwyższe standardy i zapewniając klientom kompleksową obsługę na każdym etapie procesu kredytowego. Satysfakcja klienta, pomoc w zrealizowaniu zamierzonych celów i zakupie wymarzonej nieruchomości to
oczywiste priorytety w jego pracy.  Jego wieloletnie doświadczenie zaowocowało nie tylko głęboką wiedzą o produktach finansowych, ale również umiejętnością skutecznego doboru rozwiązania do indywidualnych potrzeb każdego klienta

Szymon Ziajka

STREFA FINANSÓW
PHINANCE

Szymon Ziajka

STREFA FINANSÓW
PHINANCE
Co dalej z cenami nieruchomości? - analiza tendencji, szans i zagrożeń rynku.

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Stosunki Międzynarodowe o specjalizacji Finanse Międzynarodowe. Doradca z 18-letnim stażem, od początku swojej kariery związany z Phinance S.A.
Fachowiec w zarządzaniu i projektowaniu finansów gospodarstw domowych (zabezpieczenie bieżącej oraz przyszłej płynności finansowej), z uprawnieniami do obsługi firm i korporacji w zakresie ubezpieczeń majątkowych.

Szczególnie specjalizuje się w obszarze kredytów zarówno konsumenckich (mieszkaniowe, gotówkowe), jak i w finansowaniu przedsiębiorstw (od MŚP do korporacyjnych).
W tej dziedzinie, jako Regionalny Koordynator, odpowiedzialny również za rozwój doradców kredytowych w biurach Phinance S.A. w centralnych i południowych regionach Polski.

Prywatnie miłośnik żeglarstwa i kitesurfingu.